Xilinx XC3S700AN-4FG484C4100
XC3S700AN-4FG484C4100 picture photo
Mfg. Part Number
XC3S700AN-4FG484C4100
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3S700AN-4FG484C4100 In stock
Datasheet Download
XC3S700AN-4FG484C4100.pdf
Availability of XC3S700AN-4FG484C4100
QUANTITY
XC3S700AN-4FG484C4100 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S700AN-4FG484C4100
Internal Part NumberEIS-XC3S700AN-4FG484C4100
Delivery TimeIn stock, ship XC3S700AN-4FG484C4100 today
SeriesXC3S700AN-4
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S700AN-4FG484C4100
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S700AN-4FG484C4100
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3S700AN-, XC3S700AN-4FG484C4100 Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S700AN-4FG484C4100 Details Description
Related parts for XC3S700AN-4FG484C4100
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
MOD CORD SGL-ENDED 4-4 SILVER 7' datasheet.pdf
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf