Xilinx XC4002XLA-09VQ100I
XC4002XLA-09VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC4002XLA-09VQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC4002XLA-09VQ100I Available
Datasheet Download
XC4002XLA-09VQ100I.pdf
Availability of XC4002XLA-09VQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4002XLA-09VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4002XLA-09VQ100I
Internal Part NumberEIS-XC4002XLA-09VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4002XLA-09VQ100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000X Family 52K Gates 4598 Cells 0.35um Technology
SeriesXC4002XLA
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4002XLA-09VQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4002XLA-09VQ100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000X Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000X Family
Related LinksXC4002XLA, XC4002XLA-09VQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4002XLA-09VQ100I Details Description
Related parts for XC4002XLA-09VQ100I
BATTERY PACK NIMH 4.8V 650 MAH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DC/DC CONV 40TQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 18 AWG SLVR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED DRIVER PS 100W datasheet.pdf