Xilinx XC4003-4PG120M
XC4003-4PG120M picture photo
Mfg. Part Number
XC4003-4PG120M
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4003-4PG120M.pdf
Availability of XC4003-4PG120M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4003-4PG120M Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4003-4PG120M
Internal Part NumberEIS-XC4003-4PG120M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4003-4PG120MXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4003-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4003-4PG120M
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4003-4PG120M
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4003-, XC4003-4PG120M Datasheet, Xilinx Distributor
XC4003-4PG120M Details Description
Related parts for XC4003-4PG120M
CONN HEADR BRKWAY .100 03POS STR datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 15W datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 6.8K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf