Xilinx XC4003A-4VQ-100I
XC4003A-4VQ-100I picture photo
Mfg. Part Number
XC4003A-4VQ-100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4003A-4VQ-100I.pdf
Availability of XC4003A-4VQ-100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4003A-4VQ-100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4003A-4VQ-100I
Internal Part NumberEIS-XC4003A-4VQ-100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4003A-4VQ-100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4003A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4003A-4VQ-100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4003A-4VQ-100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4003A-, XC4003A-4VQ-100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4003A-4VQ-100I Details Description
Related parts for XC4003A-4VQ-100I
CAP CER 2.4PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 12POS SCKT datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MINIMC MOD TP-TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
IC SDRAM DDR3 256M X 8 78-FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS L-BAND LDMOS 250W SOT502B datasheet.pdf