Xilinx XC4003E-3PG223C
XC4003E-3PG223C picture photo
Mfg. Part Number
XC4003E-3PG223C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4003E-3PG223C.pdf
Availability of XC4003E-3PG223C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4003E-3PG223C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4003E-3PG223C
Internal Part NumberEIS-XC4003E-3PG223C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4003E-3PG223CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4003E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4003E-3PG223C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4003E-3PG223C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4003E, XC4003E-3PG223C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4003E-3PG223C Details Description
Related parts for XC4003E-3PG223C
IC DIODE MODULE BOD 0.7A 3400V datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 7.9A 9.5 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
TYPE T 400DEG F datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 80VDC LEVER datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.2A CSP datasheet.pdf