Xilinx XC4003Q-10PG120B
XC4003Q-10PG120B picture photo
Mfg. Part Number
XC4003Q-10PG120B
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4003Q-10PG120B.pdf
Availability of XC4003Q-10PG120B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4003Q-10PG120B Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4003Q-10PG120B
Internal Part NumberEIS-XC4003Q-10PG120B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4003Q-10PG120BXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4003Q-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4003Q-10PG120B
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4003Q-10PG120B
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4003Q-, XC4003Q-10PG120B Datasheet, Xilinx Distributor
XC4003Q-10PG120B Details Description
Related parts for XC4003Q-10PG120B
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
PHONO JACK 1POS R/A SHIELD YEL datasheet.pdf
CAP 200MF -20% +80% 2.5V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.7V 75MA SC82AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf