Xilinx XC4004A-6TQG144I
XC4004A-6TQG144I picture photo
Mfg. Part Number
XC4004A-6TQG144I
Brief Description
XILINX IC XC4004A-6TQG144I Available
Datasheet Download
XC4004A-6TQG144I.pdf
Availability of XC4004A-6TQG144I
QUANTITY
XC4004A-6TQG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4004A-6TQG144I
Internal Part NumberEIS-XC4004A-6TQG144I
Delivery TimeIn stock, ship XC4004A-6TQG144IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000A Family 4K Gates 144 Cells 100MHz 5V 144-Pin TQFP
SeriesXC4004A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP-144
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4004A-6TQG144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4004A-6TQG144I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4004A-, XC4004A-6TQG144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4004A-6TQG144I Details Description
Related parts for XC4004A-6TQG144I
CONN RCPT 42POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A SOT223-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG BLUE 100' datasheet.pdf