Xilinx XC4004A-PQ160
XC4004A-PQ160 picture photo
Mfg. Part Number
XC4004A-PQ160
Brief Description
XILINX IC XC4004A-PQ160 In stock
Datasheet Download
XC4004A-PQ160.pdf
Availability of XC4004A-PQ160
QUANTITY
XC4004A-PQ160 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4004A-PQ160
Internal Part NumberEIS-XC4004A-PQ160
Delivery TimeIn stock, ship XC4004A-PQ160 today
SeriesXC4004A
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code-
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4004A-PQ160
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4004A-PQ160
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4004, XC4004A-PQ160 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4004A-PQ160 Details Description
Related parts for XC4004A-PQ160
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 2400UF 150V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 63 I/O 81CBGA datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf