Xilinx XC4005A-5TQG144I
XC4005A-5TQG144I picture photo
Mfg. Part Number
XC4005A-5TQG144I
Datasheet Download
XC4005A-5TQG144I.pdf
Availability of XC4005A-5TQG144I
QUANTITY
XC4005A-5TQG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005A-5TQG144I
Internal Part NumberEIS-XC4005A-5TQG144I
Delivery TimeIn stock, ship XC4005A-5TQG144IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000A Family 5K Gates 196 Cells 125MHz 5V 144-Pin TQFP
SeriesXC4005A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP-144
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005A-5TQG144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005A-5TQG144I
Related LinksXC4005A-, XC4005A-5TQG144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005A-5TQG144I Details Description
Related parts for XC4005A-5TQG144I
RES SMD 2.74K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG09G/AF09/AFE09T datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 80MA SC82AB datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMA datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 1.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND SPACER M2 NYLON 3/16" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf