Xilinx XC4005A-6PCG84I
XC4005A-6PCG84I picture photo
Mfg. Part Number
XC4005A-6PCG84I
Datasheet Download
XC4005A-6PCG84I.pdf
Availability of XC4005A-6PCG84I
QUANTITY
XC4005A-6PCG84I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005A-6PCG84I
Internal Part NumberEIS-XC4005A-6PCG84I
Delivery TimeIn stock, ship XC4005A-6PCG84IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000A Family 5K Gates 196 Cells 100MHz 5V 84-Pin PLCC
SeriesXC4005A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC-84
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005A-6PCG84I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005A-6PCG84I
Related LinksXC4005A, XC4005A-6PCG84I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005A-6PCG84I Details Description
Related parts for XC4005A-6PCG84I
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES 100 OHM 32LBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC SYNCFIFO 4096X36 15NS 128TQFP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 44.8K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
UMK 250 FUSE WITH HOLDER 4A F datasheet.pdf