Xilinx XC4005XL-09PQ160I
XC4005XL-09PQ160I picture photo
Mfg. Part Number
XC4005XL-09PQ160I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Datasheet Download
XC4005XL-09PQ160I.pdf
Availability of XC4005XL-09PQ160I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4005XL-09PQ160I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005XL-09PQ160I
Internal Part NumberEIS-XC4005XL-09PQ160I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4005XL-09PQ160I today.
SeriesXC4005X
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC4005XL-09PQ160I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005XL-09PQ160I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC4005XL, XC4005XL-09PQ160I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005XL-09PQ160I Details Description
Related parts for XC4005XL-09PQ160I
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 100MV 16-QSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SENS 2000PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
LED MT VERT 0.700" 2LD NYL WH datasheet.pdf
IC CLK FREQ SYNC CPU 200MHZ datasheet.pdf
SC 3.81/04/135G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf