Xilinx XC4005XL-09VQG100C
XC4005XL-09VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC4005XL-09VQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 196 CLBs, 3000 Gates, 217MHz, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC4005XL-09VQG100C.pdf
Availability of XC4005XL-09VQG100C
QUANTITY
XC4005XL-09VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005XL-09VQG100C
Internal Part NumberEIS-XC4005XL-09VQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC4005XL-09VQG100C today
SeriesXC4005XL-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs196
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature196 CLBS, 3000 GATES
Package CodeTFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length14 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.2 ns
alternatesXC4005XL-09VQ100C-1908891380
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005XL-09VQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005XL-09VQG100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4005XL-, XC4005XL-09VQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005XL-09VQG100C Details Description
Related parts for XC4005XL-09VQG100C
HEATSINK TO-220 TAB FOLD 42.16MM datasheet.pdf
IC DIFF COMP QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
2.0 WTW PLG HSG 2CKT datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf