Xilinx XC4005XL-2PQG100C
XC4005XL-2PQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC4005XL-2PQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4005XL-2PQG100C.pdf
Availability of XC4005XL-2PQG100C
QUANTITY
XC4005XL-2PQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005XL-2PQG100C
Internal Part NumberEIS-XC4005XL-2PQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC4005XL-2PQG100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4005XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005XL-2PQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005XL-2PQG100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4005XL, XC4005XL-2PQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005XL-2PQG100C Details Description
Related parts for XC4005XL-2PQG100C
CONN HOUS 12POS .100 W/RAMP/RIB datasheet.pdf
CONN END PLATE LGH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1.27MM GLD SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A SOT-227B datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 600W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 96POS 0.40MM R/A datasheet.pdf