Xilinx XC4006-6PQ208I
XC4006-6PQ208I picture photo
Mfg. Part Number
XC4006-6PQ208I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4006-6PQ208I.pdf
Availability of XC4006-6PQ208I
QUANTITY
XC4006-6PQ208I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4006-6PQ208I
Internal Part NumberEIS-XC4006-6PQ208I
Delivery TimeIn stock, ship XC4006-6PQ208IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000 Family 6K Gates 256 Cells 100MHz 5V 208-Pin PQFP
SeriesXC4006-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePQFP-208
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4006-6PQ208I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4006-6PQ208I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4006-, XC4006-6PQ208I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4006-6PQ208I Details Description
Related parts for XC4006-6PQ208I
CONN CARDEDGE 40DL POS .050 GOLD datasheet.pdf
CONN MAGNATRON ELECT LEAD ASSY datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3PDT datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AD8138AR datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 NF 10% 310VAC RADIA datasheet.pdf