Xilinx XC4006E-1PQG208I
XC4006E-1PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
XC4006E-1PQG208I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4006E-1PQG208I.pdf
Availability of XC4006E-1PQG208I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4006E-1PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4006E-1PQG208I
Internal Part NumberEIS-XC4006E-1PQG208I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4006E-1PQG208IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4006E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4006E-1PQG208I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4006E-1PQG208I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4006E-, XC4006E-1PQG208I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4006E-1PQG208I Details Description
Related parts for XC4006E-1PQG208I
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SENSOR LIN HALL 100MV/MT 2.5V datasheet.pdf
VARISTOR 675V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.15W TH datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL ACCESSORY datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf