Xilinx XC4006EPQ160-3C
XC4006EPQ160-3C picture photo
Mfg. Part Number
XC4006EPQ160-3C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4006EPQ160-3C.pdf
Availability of XC4006EPQ160-3C
QUANTITY
XC4006EPQ160-3C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4006EPQ160-3C
Internal Part NumberEIS-XC4006EPQ160-3C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4006EPQ160-3CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4006EP
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4006EPQ160-3C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4006EPQ160-3C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4006E, XC4006EPQ160-3C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4006EPQ160-3C Details Description
Related parts for XC4006EPQ160-3C
CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/1 MASSIV IP20 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf