Xilinx XC4006PQ208-5C
XC4006PQ208-5C picture photo
Mfg. Part Number
XC4006PQ208-5C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4006PQ208-5C.pdf
Availability of XC4006PQ208-5C
QUANTITY
XC4006PQ208-5C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4006PQ208-5C
Internal Part NumberEIS-XC4006PQ208-5C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4006PQ208-5CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4006P
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4006PQ208-5C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4006PQ208-5C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4006P, XC4006PQ208-5C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4006PQ208-5C Details Description
Related parts for XC4006PQ208-5C
BACKSHELL DB25 CLAM TYPE BLACK datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED DIFF RA SGL datasheet.pdf
RELAY POWER 220V datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
36.83MM X 25.55MM 1=25/PK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf