Xilinx XC4008-5HQ208C
XC4008-5HQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XC4008-5HQ208C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC4008-5HQ208C In stock
Datasheet Download
XC4008-5HQ208C.pdf
Availability of XC4008-5HQ208C
QUANTITY
XC4008-5HQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4008-5HQ208C
Internal Part NumberEIS-XC4008-5HQ208C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4008-5HQ208C today
SeriesXC4008-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code-
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4008-5HQ208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4008-5HQ208C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4008-, XC4008-5HQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4008-5HQ208C Details Description
Related parts for XC4008-5HQ208C
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 32V datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS R/A 2MM T/H datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP PLG HSG datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf