Xilinx XC4008-5MQ208C/I
XC4008-5MQ208C/I picture photo
Mfg. Part Number
XC4008-5MQ208C/I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC4008-5MQ208C/I In stock
Datasheet Download
XC4008-5MQ208C/I.pdf
Availability of XC4008-5MQ208C/I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4008-5MQ208C/I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4008-5MQ208C/I
Internal Part NumberEIS-XC4008-5MQ208C/I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4008-5MQ208C/I today
SeriesXC4008-5
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code-
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4008-5MQ208C/I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4008-5MQ208C/I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4008-5, XC4008-5MQ208C/I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4008-5MQ208C/I Details Description
Related parts for XC4008-5MQ208C/I
RES 12.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
IC FPGA 331 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES 6K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf