Xilinx XC4013E-2MQ240C
XC4013E-2MQ240C picture photo
Mfg. Part Number
XC4013E-2MQ240C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC4013E-2MQ240C.pdf
Availability of XC4013E-2MQ240C
QUANTITY
XC4013E-2MQ240C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013E-2MQ240C
Internal Part NumberEIS-XC4013E-2MQ240C
Delivery TimeIn stock, ship XC4013E-2MQ240C today.
SeriesXC4013E
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC4013E-2MQ240C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013E-2MQ240C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC4013E, XC4013E-2MQ240C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013E-2MQ240C Details Description
Related parts for XC4013E-2MQ240C
IC SWITCH HALL EFFECT UNI 3SIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5.0VDC 12A 36-75VIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 511K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW IF 456.0MHZ WIMAX SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 34COND 0.100" datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 3A SMD datasheet.pdf
VARISTOR 216V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 8.192000 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf