Xilinx XC4013E-3BGG225I
XC4013E-3BGG225I picture photo
Mfg. Part Number
XC4013E-3BGG225I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 576 CLBs, 10000 Gates, 125MHz, CMOS, PBGA225 IC
Datasheet Download
XC4013E-3BGG225I.pdf
Availability of XC4013E-3BGG225I
QUANTITY
XC4013E-3BGG225I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013E-3BGG225I
Internal Part NumberEIS-XC4013E-3BGG225I
Delivery TimeIn stock, ship XC4013E-3BGG225I today
SeriesXC4013E-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs576
Number of Terminals225
TechnologyCMOS
Feature576 CLBS, 10000 GATES
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width27 mm
Length27 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)250
Combinatorial Delay of a CLB-Max2 ns
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4013E-3BGG225I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013E-3BGG225I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4013E-, XC4013E-3BGG225I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013E-3BGG225I Details Description
Related parts for XC4013E-3BGG225I
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 5A DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN CLIP INTERIM SNGL ROW 7POS datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf