Xilinx XC4013E-4PC160C
XC4013E-4PC160C picture photo
Mfg. Part Number
XC4013E-4PC160C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XC4013E-4PC160C.pdf
Availability of XC4013E-4PC160C
QUANTITY
XC4013E-4PC160C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013E-4PC160C
Internal Part NumberEIS-XC4013E-4PC160C
Delivery TimeIn stock, ship XC4013E-4PC160CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4013E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4013E-4PC160C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013E-4PC160C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4013E, XC4013E-4PC160C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013E-4PC160C Details Description
Related parts for XC4013E-4PC160C
IC 3-5V LVD TERMINATOR 28-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU UNIV PERIF INTRFAC 44PLCC datasheet.pdf
WIRE STRIPPER THERMAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
EUROCARD TYPE C datasheet.pdf
SWITCH 10POS DIP AUTODIP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SL VHDR HT W/VOIDS OPT L 20CKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf