Xilinx XC4013E-5VQ240C
XC4013E-5VQ240C picture photo
Mfg. Part Number
XC4013E-5VQ240C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC4013E-5VQ240C.pdf
Availability of XC4013E-5VQ240C
QUANTITY
XC4013E-5VQ240C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013E-5VQ240C
Internal Part NumberEIS-XC4013E-5VQ240C
Delivery TimeIn stock, ship XC4013E-5VQ240C today.
SeriesXC4013E
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC4013E-5VQ240C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013E-5VQ240C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC4013E, XC4013E-5VQ240C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013E-5VQ240C Details Description
Related parts for XC4013E-5VQ240C
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/.125 CLIP TIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC datasheet.pdf