Xilinx XC4013XLA-2BGG256I
XC4013XLA-2BGG256I picture photo
Mfg. Part Number
XC4013XLA-2BGG256I
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XC4013XLA-2BGG256I.pdf
Availability of XC4013XLA-2BGG256I
QUANTITY
XC4013XLA-2BGG256I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013XLA-2BGG256I
Internal Part NumberEIS-XC4013XLA-2BGG256I
Delivery TimeIn stock, ship XC4013XLA-2BGG256IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4013XLA
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4013XLA-2BGG256I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013XLA-2BGG256I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4013XLA, XC4013XLA-2BGG256I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013XLA-2BGG256I Details Description
Related parts for XC4013XLA-2BGG256I
IC COUNTER 14STG BINARY 16-SOP datasheet.pdf
RES MO 1W 1K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8TDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf