Xilinx XC4013XLA-5PQG160I
XC4013XLA-5PQG160I picture photo
Mfg. Part Number
XC4013XLA-5PQG160I
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XC4013XLA-5PQG160I.pdf
Availability of XC4013XLA-5PQG160I
QUANTITY
XC4013XLA-5PQG160I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013XLA-5PQG160I
Internal Part NumberEIS-XC4013XLA-5PQG160I
Delivery TimeIn stock, ship XC4013XLA-5PQG160IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4013XLA
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4013XLA-5PQG160I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013XLA-5PQG160I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4013XLA, XC4013XLA-5PQG160I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013XLA-5PQG160I Details Description
Related parts for XC4013XLA-5PQG160I
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 80NS 32DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CABLE HOUSING 6POS GRAY datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.25A 136 MOHM TH datasheet.pdf