Xilinx XC40250XV-08BG432C
XC40250XV-08BG432C picture photo
Mfg. Part Number
XC40250XV-08BG432C
Brief Description
IC FPGA 193 I/O 240QFP
Datasheet Download
XC40250XV-08BG432C.pdf
Availability of XC40250XV-08BG432C
QUANTITY
XC40250XV-08BG432C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC40250XV-08BG432C
Internal Part NumberEIS-XC40250XV-08BG432C
Delivery TimeIn stock, ship XC40250XV-08BG432CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000XV Family 250K Gates 20102 Cells 0.25um Technology 2.5V 432-Pin BGA
SeriesXC40250XV
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA-432
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC40250XV-08BG432C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC40250XV-08BG432C
Related LinksXC40250XV, XC40250XV-08BG432C Datasheet, Xilinx Distributor
XC40250XV-08BG432C Details Description
Related parts for XC40250XV-08BG432C
TERM BLOCK HDR 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 970MA 120 MOHM datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 700MA 430 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.11K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-5 datasheet.pdf