Xilinx XC40250XV-08BG560I
XC40250XV-08BG560I picture photo
Mfg. Part Number
XC40250XV-08BG560I
Datasheet Download
XC40250XV-08BG560I.pdf
Availability of XC40250XV-08BG560I
QUANTITY
XC40250XV-08BG560I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC40250XV-08BG560I
Internal Part NumberEIS-XC40250XV-08BG560I
Delivery TimeIn stock, ship XC40250XV-08BG560IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000XV Family 250K Gates 20102 Cells 0.25um Technology 2.5V 560-Pin Metal BGA
SeriesXC40250XV
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA-560
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC40250XV-08BG560I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC40250XV-08BG560I
Related LinksXC40250XV, XC40250XV-08BG560I Datasheet, Xilinx Distributor
XC40250XV-08BG560I Details Description
Related parts for XC40250XV-08BG560I
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
LED LIGHT SOURCE 1W MINI BLUE datasheet.pdf
RES 499 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
PNL MNT GREEN, RED W/WIRE 6" datasheet.pdf
RES 402 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 34 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 0.1% 8W TO220-4 datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 12POS RA T/H datasheet.pdf