Xilinx XC4028XL-HQ240
XC4028XL-HQ240 picture photo
Mfg. Part Number
XC4028XL-HQ240
Brief Description
IC FPGA 205 I/O 256BGA
Datasheet Download
XC4028XL-HQ240.pdf
Availability of XC4028XL-HQ240
QUANTITY
XC4028XL-HQ240 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4028XL-HQ240
Internal Part NumberEIS-XC4028XL-HQ240
Delivery TimeIn stock, ship XC4028XL-HQ240XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000X Family 52K Gates 4598 Cells 0.35um Technology
SeriesXC4028X
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4028XL-HQ240
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4028XL-HQ240
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000X Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000X Family
Related LinksXC4028X, XC4028XL-HQ240 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4028XL-HQ240 Details Description
Related parts for XC4028XL-HQ240
CONN HEADER 21POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
RES 240 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPST 5A datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
RES 350 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf