Xilinx XC4028XVA-9BG256C
XC4028XVA-9BG256C picture photo
Mfg. Part Number
XC4028XVA-9BG256C
Brief Description
XILINX IC XC4028XVA-9BG256C Available
Datasheet Download
XC4028XVA-9BG256C.pdf
Availability of XC4028XVA-9BG256C
QUANTITY
XC4028XVA-9BG256C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4028XVA-9BG256C
Internal Part NumberEIS-XC4028XVA-9BG256C
Delivery TimeIn stock, ship XC4028XVA-9BG256CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4028XVA
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4028XVA-9BG256C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4028XVA-9BG256C
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC4028XV, XC4028XVA-9BG256C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4028XVA-9BG256C Details Description
Related parts for XC4028XVA-9BG256C
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TDFN datasheet.pdf
RES 0.261 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 6POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf