Xilinx XC4036XLA-07HQG240I
XC4036XLA-07HQG240I picture photo
Mfg. Part Number
XC4036XLA-07HQG240I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 288 I/O 352MBGA
Datasheet Download
XC4036XLA-07HQG240I.pdf
Availability of XC4036XLA-07HQG240I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4036XLA-07HQG240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4036XLA-07HQG240I
Internal Part NumberEIS-XC4036XLA-07HQG240I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4036XLA-07HQG240IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000X Family 52K Gates 4598 Cells 0.35um Technology
SeriesXC4036XLA-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4036XLA-07HQG240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4036XLA-07HQG240I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000X Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000X Family
Related LinksXC4036XLA, XC4036XLA-07HQG240I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4036XLA-07HQG240I Details Description
Related parts for XC4036XLA-07HQG240I
IDC CABLE - MKS16K/MC16F/MCE16K datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 900V 160A DO205AB datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.03A 178 MOHM datasheet.pdf
4W BASE=5000 24VDC V datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
AB 2C 2#12 PIN PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 2000 Gates, 230MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf