Xilinx XC4052XLA-07BG560I
XC4052XLA-07BG560I picture photo
Mfg. Part Number
XC4052XLA-07BG560I
Brief Description
IC FPGA 352 I/O 432MBGA
Datasheet Download
XC4052XLA-07BG560I.pdf
Availability of XC4052XLA-07BG560I
QUANTITY
XC4052XLA-07BG560I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4052XLA-07BG560I
Internal Part NumberEIS-XC4052XLA-07BG560I
Delivery TimeIn stock, ship XC4052XLA-07BG560IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsField Programmable Gate Array (FPGA)
SeriesXC4052XLA
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4052XLA-07BG560I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4052XLA-07BG560I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000X Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000X Family
Related LinksXC4052XLA, XC4052XLA-07BG560I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4052XLA-07BG560I Details Description
Related parts for XC4052XLA-07BG560I
PANEL ALUMINUM CHASSIS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 12V datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MINI-FIT JR VERT HDR ASSY 4POS datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUGE 3.3 V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
MICRO WIRE SADDLE ARROW MNT NAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf