Xilinx XC4052XLA-09PQ240I
XC4052XLA-09PQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XC4052XLA-09PQ240I
Brief Description
IC FPGA 352 I/O 432MBGA
Datasheet Download
XC4052XLA-09PQ240I.pdf
Availability of XC4052XLA-09PQ240I
QUANTITY
XC4052XLA-09PQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4052XLA-09PQ240I
Internal Part NumberEIS-XC4052XLA-09PQ240I
Delivery TimeIn stock, ship XC4052XLA-09PQ240IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000X Family 52K Gates 4598 Cells 0.35um Technology
SeriesXC4052XLA
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePQFP240
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4052XLA-09PQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4052XLA-09PQ240I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000X Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000X Family
Related LinksXC4052XLA, XC4052XLA-09PQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4052XLA-09PQ240I Details Description
Related parts for XC4052XLA-09PQ240I
FIXED IND 15UH 179MA 6.5 OHM SMD datasheet.pdf
LOCATOR PLATE .050" SOCKET E datasheet.pdf
CAP ALUM 8000UF 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 51 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16POS 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR TPA2080DI datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf