Xilinx XC4062XLABG432-08C
XC4062XLABG432-08C picture photo
Mfg. Part Number
XC4062XLABG432-08C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 352 I/O 432MBGA
Datasheet Download
XC4062XLABG432-08C.pdf
Availability of XC4062XLABG432-08C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4062XLABG432-08C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4062XLABG432-08C
Internal Part NumberEIS-XC4062XLABG432-08C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4062XLABG432-08CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000X Family 52K Gates 4598 Cells 0.35um Technology
SeriesXC4062XLA
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4062XLABG432-08C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4062XLABG432-08C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000X Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000X Family
Related LinksXC4062XLA, XC4062XLABG432-08C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4062XLABG432-08C Details Description
Related parts for XC4062XLABG432-08C
CABLE MOD FLAT 10COND BLK 1000' datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 7.8A 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP ALUM 44000UF 60V SCREW datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 100KHZ 8TDFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf