Xilinx XC4085XLA-3BG560C
XC4085XLA-3BG560C picture photo
Mfg. Part Number
XC4085XLA-3BG560C
Brief Description
IC FPGA 352 I/O 432MBGA
Datasheet Download
XC4085XLA-3BG560C.pdf
Availability of XC4085XLA-3BG560C
QUANTITY
XC4085XLA-3BG560C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4085XLA-3BG560C
Internal Part NumberEIS-XC4085XLA-3BG560C
Delivery TimeIn stock, ship XC4085XLA-3BG560CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000X Family 52K Gates 4598 Cells 0.35um Technology
SeriesXC4085XLA
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4085XLA-3BG560C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4085XLA-3BG560C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000X Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000X Family
Related LinksXC4085XL, XC4085XLA-3BG560C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4085XLA-3BG560C Details Description
Related parts for XC4085XLA-3BG560C
CABLE SMA/BNC 12" RG-142 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" WW datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 4DIP T/H datasheet.pdf
IC DUAL AND-ORINV GATE 14-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
D SUB FE 11W1 WITH SOLDER CUP PL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf