Xilinx XC4VFX12-11FF676C
XC4VFX12-11FF676C picture photo
Mfg. Part Number
XC4VFX12-11FF676C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 12312-Cell, CMOS, PBGA676 IC
Datasheet Download
XC4VFX12-11FF676C.pdf
Availability of XC4VFX12-11FF676C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VFX12-11FF676C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VFX12-11FF676C
Internal Part NumberEIS-XC4VFX12-11FF676C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VFX12-11FF676C today
SeriesXC4VFX12-
Lifecycle statusContact us
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals676
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC4VFX12-11FFG676C-1125512627
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VFX12-11FF676C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VFX12-11FF676C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VFX12, XC4VFX12-11FF676C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VFX12-11FF676C Details Description
Related parts for XC4VFX12-11FF676C
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 490MA 330 MOHM datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 8K FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DSUB PLASTIC HOOD POTING datasheet.pdf
CAP CER 47UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf