Xilinx XC4VFX20-12FF672CS1
XC4VFX20-12FF672CS1 picture photo
Mfg. Part Number
XC4VFX20-12FF672CS1
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 320 I/O 672FCBGA
Datasheet Download
XC4VFX20-12FF672CS1.pdf
Availability of XC4VFX20-12FF672CS1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VFX20-12FF672CS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VFX20-12FF672CS1
Internal Part NumberEIS-XC4VFX20-12FF672CS1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VFX20-12FF672CS1XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-4 FX Family 19224 Cells 90nm Technology 1.2V 672-Pin FCBGA
SeriesXC4VFX20-1
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-672
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VFX20-12FF672CS1
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VFX20-12FF672CS1
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VFX20-, XC4VFX20-12FF672CS1 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VFX20-12FF672CS1 Details Description
Related parts for XC4VFX20-12FF672CS1
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44VQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 125V datasheet.pdf
CONN DB15 CRIMP MALE YLW CHROME datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
REPLACEMENTS BLADES STD datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 320MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
REACTOR R88D-WNA5H/01H ML2 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V JB 0805 datasheet.pdf
POT 50K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf