Xilinx XC4VFX40-12FF1152I
XC4VFX40-12FF1152I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VFX40-12FF1152I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 448 I/O 1152FCBGA
Datasheet Download
XC4VFX40-12FF1152I.pdf
Availability of XC4VFX40-12FF1152I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VFX40-12FF1152I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VFX40-12FF1152I
Internal Part NumberEIS-XC4VFX40-12FF1152I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VFX40-12FF1152IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-4 FX Family 41904 Cells 90nm Technology 1.2V 1152-Pin FCBGA
SeriesXC4VFX40-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-1152
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VFX40-12FF1152I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VFX40-12FF1152I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VFX40-, XC4VFX40-12FF1152I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VFX40-12FF1152I Details Description
Related parts for XC4VFX40-12FF1152I
CONN PLUG 24 POS METRIMATE datasheet.pdf
SWAB CLEANRM 2.8" POLYTIP 500PC datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCR SENS 600V 8A TO-252 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 13 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 64POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf