Xilinx XC4VLX100-12FF1513C
XC4VLX100-12FF1513C picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX100-12FF1513C
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 12288 CLBs, 1205MHz, 110592-Cell, CMOS, PBGA1513 IC
Datasheet Download
XC4VLX100-12FF1513C.pdf
Availability of XC4VLX100-12FF1513C
QUANTITY
XC4VLX100-12FF1513C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX100-12FF1513C
Internal Part NumberEIS-XC4VLX100-12FF1513C
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX100-12FF1513C today
SeriesXC4VLX100-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs12288
Number of Terminals1513
TechnologyCMOS
Feature12288 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width40 mm
Length40 mm
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC4VLX100-12FFG1513C-2040295018
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX100-12FF1513C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX100-12FF1513C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VLX100, XC4VLX100-12FF1513C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX100-12FF1513C Details Description
Related parts for XC4VLX100-12FF1513C
CAP FILM 8200PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
MAT DISS VINYL BLUE .100 36X40' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf