Xilinx XC4VLX100-12FF1513I
XC4VLX100-12FF1513I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX100-12FF1513I
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC4VLX100-12FF1513I.pdf
Availability of XC4VLX100-12FF1513I
QUANTITY
XC4VLX100-12FF1513I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX100-12FF1513I
Internal Part NumberEIS-XC4VLX100-12FF1513I
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX100-12FF1513IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-4 LX Family 110592 Cells 90nm Technology 1.2V 1513-Pin FCBGA
SeriesXC4VLX100-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-1513
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX100-12FF1513I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX100-12FF1513I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX100, XC4VLX100-12FF1513I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX100-12FF1513I Details Description
Related parts for XC4VLX100-12FF1513I
CARDEDGE LO PRO 86POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-5 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN D-SUB BACKSHELL SIZE 2 datasheet.pdf
MTRJ JACK KIT 62.5/125 SLATE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf