Xilinx XC4VLX15-12FF668CS2
XC4VLX15-12FF668CS2 picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX15-12FF668CS2
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 1205MHz, 13824-Cell, CMOS, PBGA668 IC
Datasheet Download
XC4VLX15-12FF668CS2.pdf
Availability of XC4VLX15-12FF668CS2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VLX15-12FF668CS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX15-12FF668CS2
Internal Part NumberEIS-XC4VLX15-12FF668CS2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX15-12FF668CS2 today
SeriesXC4VLX15-1
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals668
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX15-12FF668CS2
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX15-12FF668CS2
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VLX15-, XC4VLX15-12FF668CS2 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX15-12FF668CS2 Details Description
Related parts for XC4VLX15-12FF668CS2
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
VARISTOR 212V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 6.2UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 600A 26V 1812 datasheet.pdf