Xilinx XC4VLX160-10FFG1152I
XC4VLX160-10FFG1152I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX160-10FFG1152I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC4VLX160-10FFG1152I Available
Datasheet Download
XC4VLX160-10FFG1152I.pdf
Availability of XC4VLX160-10FFG1152I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VLX160-10FFG1152I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX160-10FFG1152I
Internal Part NumberEIS-XC4VLX160-10FFG1152I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX160-10FFG1152IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex-4 FPGA
SeriesXC4VLX160-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX160-10FFG1152I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX160-10FFG1152I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX160-, XC4VLX160-10FFG1152I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX160-10FFG1152I Details Description
Related parts for XC4VLX160-10FFG1152I
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RING 16-22AWG #10 HT SOLIS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 400A 1250V 3KN/110 AR CU datasheet.pdf
SITE SURVEY CONF/SETUP HOUR/EXP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 1% datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
TOOL INSERTION 20 GA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.07A 280 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf