Xilinx XC4VLX25-12SF363C
XC4VLX25-12SF363C picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX25-12SF363C
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 2688 CLBs, 1205MHz, 24192-Cell, CMOS, PBGA363 IC
Datasheet Download
XC4VLX25-12SF363C.pdf
Availability of XC4VLX25-12SF363C
QUANTITY
XC4VLX25-12SF363C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX25-12SF363C
Internal Part NumberEIS-XC4VLX25-12SF363C
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX25-12SF363C today
SeriesXC4VLX25-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs2688
Number of Terminals363
TechnologyCMOS
Feature2688 CLBS
Package CodeFBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width17 mm
Length17 mm
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC4VLX25-12SF363I-1669403384,XC4VLX25-12SFG363C-2040295123
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX25-12SF363C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX25-12SF363C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VLX25, XC4VLX25-12SF363C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX25-12SF363C Details Description
Related parts for XC4VLX25-12SF363C
CONN HDR BRKWAY 50POS 2MM 8GOLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X12.2X0.07" BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 24POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
BOX PLSTC BLACK 3.23"L X 3.15"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf