Xilinx XC4VLX40-100FF668
XC4VLX40-100FF668 picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX40-100FF668
Brief Description
IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC4VLX40-100FF668.pdf
Availability of XC4VLX40-100FF668
QUANTITY
XC4VLX40-100FF668 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX40-100FF668
Internal Part NumberEIS-XC4VLX40-100FF668
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX40-100FF668XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex-4 FPGA
SeriesXC4VLX40-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX40-100FF668
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX40-100FF668
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX40, XC4VLX40-100FF668 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX40-100FF668 Details Description
Related parts for XC4VLX40-100FF668
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
ESD HANDLER 10X6-1/2X2-1/4 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A TDSON-8 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
60739C103 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 250V NP0 0606 datasheet.pdf