Xilinx XC4VLX40-10FFG668CS2
XC4VLX40-10FFG668CS2 picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX40-10FFG668CS2
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 1028MHz, 41472-Cell, CMOS, PBGA668 IC
Datasheet Download
XC4VLX40-10FFG668CS2.pdf
Availability of XC4VLX40-10FFG668CS2
QUANTITY
XC4VLX40-10FFG668CS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX40-10FFG668CS2
Internal Part NumberEIS-XC4VLX40-10FFG668CS2
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX40-10FFG668CS2 today
SeriesXC4VLX40-10
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals668
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC4VLX40-10FF668CS2-108528627
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX40-10FFG668CS2
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX40-10FFG668CS2
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VLX40-1, XC4VLX40-10FFG668CS2 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX40-10FFG668CS2 Details Description
Related parts for XC4VLX40-10FFG668CS2
IC SRAM 256KBIT 15NS 28SOJ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 169A D2PAK-7 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 25C S 24" YEL NI datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf