Xilinx XC4VSX35-12FFG668I
XC4VSX35-12FFG668I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VSX35-12FFG668I
Brief Description
XILINX IC XC4VSX35-12FFG668I Available
Datasheet Download
XC4VSX35-12FFG668I.pdf
Availability of XC4VSX35-12FFG668I
QUANTITY
XC4VSX35-12FFG668I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VSX35-12FFG668I
Internal Part NumberEIS-XC4VSX35-12FFG668I
Delivery TimeIn stock, ship XC4VSX35-12FFG668IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-4 SX Family 34560 Cells 90nm Technology 1.2V 668-Pin FCBGA
SeriesXC4VSX35-
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-668
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VSX35-12FFG668I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VSX35-12FFG668I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VSX35-, XC4VSX35-12FFG668I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VSX35-12FFG668I Details Description
Related parts for XC4VSX35-12FFG668I
RECEPTACLE DIP SOCKET 64POS .8" datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW LLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE SEAL 8POS datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 48VOUT 100W datasheet.pdf
WE-FSFS FERRITE SHEET 120X120X.3 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf