Xilinx XC5200-3HQ208C
XC5200-3HQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XC5200-3HQ208C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC5200-3HQ208C.pdf
Availability of XC5200-3HQ208C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC5200-3HQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5200-3HQ208C
Internal Part NumberEIS-XC5200-3HQ208C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC5200-3HQ208C today.
SeriesXC5200-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC5200-3HQ208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5200-3HQ208C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC5200-, XC5200-3HQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC5200-3HQ208C Details Description
Related parts for XC5200-3HQ208C
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
INTERFACE CABLE RJ FEMALE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
EUROCARD TYPE D datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 2.5V OE SMD datasheet.pdf
CONN FIBER SC TUNABLE (MMPC+ZR) datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.02% 1/10W 1505 datasheet.pdf