Xilinx XC5404-4PQ100I
XC5404-4PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC5404-4PQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC5404-4PQ100I.pdf
Availability of XC5404-4PQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC5404-4PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5404-4PQ100I
Internal Part NumberEIS-XC5404-4PQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC5404-4PQ100I today
SeriesXC5404-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC5404-4PQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5404-4PQ100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC5404-, XC5404-4PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC5404-4PQ100I Details Description
Related parts for XC5404-4PQ100I
IC ADC 12-BIT 300KSPS 16-QSOP datasheet.pdf
IC BUFFER SGL NONINV 3ST SC-88A datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 1.84A 160 MOHM datasheet.pdf
PADLOCK COLLAR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 175MA SOT323 datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
OSC MEMS 50.0000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf