Xilinx XC5VSX240T-3FFG1738I
XC5VSX240T-3FFG1738I picture photo
Mfg. Part Number
XC5VSX240T-3FFG1738I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA
Datasheet Download
XC5VSX240T-3FFG1738I.pdf
Availability of XC5VSX240T-3FFG1738I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC5VSX240T-3FFG1738I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5VSX240T-3FFG1738I
Internal Part NumberEIS-XC5VSX240T-3FFG1738I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC5VSX240T-3FFG1738IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex?-5 SXT
SeriesXC5VSX240T-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC5VSX240T-3FFG1738I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5VSX240T-3FFG1738I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-5 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-5 FPGA
Related LinksXC5VSX240T, XC5VSX240T-3FFG1738I Datasheet, Xilinx Distributor
XC5VSX240T-3FFG1738I Details Description
Related parts for XC5VSX240T-3FFG1738I
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HDR ASSY 093 CLIP 4 CKT TIN datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 3E 5.5KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPEA 43POS datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 8BIT PAR 1MSPS 20SSOP datasheet.pdf
5IN NOM RIGID HVY DTY CASTER:NYL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf