Xilinx XC5VSX50T-1FFV1136C
XC5VSX50T-1FFV1136C picture photo
Mfg. Part Number
XC5VSX50T-1FFV1136C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 4080 CLBs, 52224-Cell, PBGA1136 IC
Datasheet Download
XC5VSX50T-1FFV1136C.pdf
Availability of XC5VSX50T-1FFV1136C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC5VSX50T-1FFV1136C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5VSX50T-1FFV1136C
Internal Part NumberEIS-XC5VSX50T-1FFV1136C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC5VSX50T-1FFV1136C today
SeriesXC5VSX50T-
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code-
Number of CLBs4080
Number of Terminals1136
Technology-
Feature4080 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width35 mm
Length35 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max0.9 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC5VSX50T-1FFV1136C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5VSX50T-1FFV1136C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC5VSX50T, XC5VSX50T-1FFV1136C Datasheet, Xilinx Distributor
XC5VSX50T-1FFV1136C Details Description
Related parts for XC5VSX50T-1FFV1136C
RACK CABINET 40.12 X 24.06X25.5" datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 2225 datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES 150 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT SKT datasheet.pdf