Xilinx XC600E-6BG432C
XC600E-6BG432C picture photo
Mfg. Part Number
XC600E-6BG432C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC600E-6BG432C Available
Datasheet Download
XC600E-6BG432C.pdf
Availability of XC600E-6BG432C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC600E-6BG432C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC600E-6BG432C
Internal Part NumberEIS-XC600E-6BG432C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC600E-6BG432CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC600E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC600E-6BG432C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC600E-6BG432C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC600E-, XC600E-6BG432C Datasheet, Xilinx Distributor
XC600E-6BG432C Details Description
Related parts for XC600E-6BG432C
HOOK-UP STRND 12AWG BROWN 100' datasheet.pdf
PANEL FRONT 21X19X0.13" BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.62MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
LENS FOR CREE MC-E datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 265MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 13.46MM datasheet.pdf
CAP TANT 60UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 12V TO263 datasheet.pdf